http://www.dobrsskabrana-fest.cz/wp-content/uploads/2020/08/61bd39ab6378175190d617b22d2b78.jpgFestival a Covid

Festival a Covid

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU

Uvědomujeme si, že virus nezmizí a musíme s ním a s rizikem nákazy žít. Část fanoušků se více či méně může obávat účasti na hromadných akcích, proto chceme zodpovědně udělat taková opatření, abychom na MHF DB 2020 riziko co nejvíc snížili, i nad rámec povinných opatření. Každopádně každý má právo se rozhodnout o ne/účasti sám za sebe a nemá právo kritizovat rozhodnutí druhého. Sestavili jsme seznam opatření, budeme je průběžně upravovat a v aktuální podobě vyvěsíme na místě.

Obecně

Kapacita akce, konající s převážně ve venkovních prostorech, je stanovena aktuálně na max. 1000 osob.

Kapacita v uzavřené budově je stanovena na max. 500 osob s tím, že je-li přítomno víc jak 100 osob, není možný pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.

Více informací naleznete rovněž na: https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

Konkrétně

Používání roušek venku i v budovách se bude řídit pravidly stanovenými vládou. Pokud povinné v době konání festivalu nebudou, i tak doporučujeme co nejvíc roušky používat v zájmu vlastním i vzhledem k ohleduplnosti k ostatním. Roušky budou nosit i pořadatelé, pořadatelé v občerstvení budou mít i povinné rukavice. Desinfekční tým bude v pravidelných intervalech obcházet prostory související s festivalem a bude desinfikovat místa, kam se nejčastěji sahá – kliky, madla atd.

Desinfekce bude k dispozici u vchodů do budovy bývalého hostince, objektu kostela a blízko WC v areálu u hlavního podia a to formou desinfekčních stojanů. Další desinfekce bude k dispozici ve stanovém městečku.

Nebudou používány vratné kelímky, používány budou pouze jednorázové.

Categories: