STANO PALÚCH / PREMENY / SVK

STANO PALÚCH / PREMENY / SVK

Už dávno není tím zázračným objevem, jako když vstoupil na scénu a všichni se ptali, odkud se tam vzal. Pro bravurního houslistu a skladatele však stále platí, co řekl na začátku: „Baví mě jen hudba, hudba, hudba“.

Houslista, aranžér a multiinstrumentalista Stano Palúch se na slovenské hudební scéně vyjímá jako univerzální hráč bravurně se orientující ve swingu, fusion, world music, ale také v klasické či lidové hudbě. Stabilně vystupuje se svým Pacora triem a pro své mimořádné umění a univerzálnost je vyhledávaným partnerem mnoha slovenských a českých umělců.

Projekt PREMENY

Projekt a uskupení Premeny založil Sano Palúch v roce 2021. O projektu říká: “Již delší dobu jsem nosil v hlavě hudbu, která čerpá melodicky ze slovenské národní folklórní tradice využívá jazzovou improvizaci a rytmickou konstrukci, a kromě jiného i polymerické struktury a nepravidelné rytmy! Základní sestavu tvoří hudebníci, se kterými už nějakou dobu spolupracuji a jejichž muzikantské osobnosti přinášejí do těchto kompozic neopakovatelný zvuk a charakter“.

Kromě autora a houslisty Stanislava Palúcha se v uskupení nachází cimbalista Marcel Comendant, kontrabasista Peter Korman a bubeník Michal Fedor. Projekt debutoval na významném slovenském festivalu „Viva musica” v roce 2021.

Stano Palúch (housle)

Marcel Comendant (cimbál)

Michal Fedor (bicí)

Peter Korman (kontrabas)

Koupit lístek