ALEXEY ASLAMAS - S.V.A. TRIO & HLOUCAL DVOŘÁČEK / CZE

ALEXEY ASLAMAS – S.V.A. TRIO & HLOUCAL DVOŘÁČEK / CZE

Hudba SVA5 je neobyčejně aktuální, bohatá na kontrastní nálady, rytmický vzruch i svěží melodické nápady. Navíc je posluchačsky velmi demokratická a přístupná širokému spektru. Čerstvostí, stylem a energií společné souhry se projekt SVA5 řadí k nejlepším počinům loňského roku.

Jádrem tohoto souboru je S.V.A. trio, soubor tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se zaměřují na autorskou hudbu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektující společné hudební vlivy a reagují na život uvnitř velkoměsta. Jejich styl pojmenovali „urban fusion“. Ke spolupráci pozvali špičkové jazzové umělce MIroslava Hloucala (trubka) a Miloše Dvořáčka (bicí), aby vytvořili unikátní hudební a nástrojovou fúzi, která nemá v naších zemích obdoby.

Alexey Aslamas po studiu na brněnské konzervatoři u prof. Bohumila Kotmela přestoupil na Pražskou konzervatoř do třídy prof. Pavla Kudeláska. Pod jeho vedením v roce 2005 absolvoval konzervatoř houslovým koncertem č. 1 Dmitrije Šostakoviče za doprovodu symfonického orchestru Pražské konzervatoře.

V témže roce byl přijat na AMU v Praze do třídy doc. Jindřicha Pazdery. V letech 2008-11 studoval na International Menuhin Music Academy Gstaad ve Švýcarsku u maestro Alberto Lysyho a Liviu Prunaru. Během svých studii se zúčastnil nejrůznějších mistrovských kurzů (prof. Semion Jaroševič, Attila Falvay, Bogdan Zvoristeanu, Mihaela Martin, Philippe Graffin, Stanimir Todorov, Ettore Causa, Hagai Shaha a maestro Maxim Vengerov). Vystudoval dirigování na Konzervatoři Jaroslava Ježka ve třídě doc. Hynka Farkače.

Mezi jeho úspěchy patří ceny získané na soutěžích v Interlakenu (Švycarsko, 2005), San Sebastianu (Španělsko, 2008), Schwerinu (Německo, 2010), Chamonix (Francie, 2011). Alexey Aslamas se aktivně věnuje komorní hře (2005-2009 – člen Kaprova kvarteta, 2008-2011 člen IMMA Quartet); od r. 2011 je primáriem Smyčcového kvarteta Pavla Bořkovce), 2020 zakladatelem a leaderem S.V.A. Trio.

Paralelně praktikuje hru v nejrozmanitějších stylech od blues, přes funk až k psytrance a hip hop (spolupráce s kapelami Cradle of Filth, Acute Dose, producenty DJ, Opia, Sirian). Jako skladatel a aranžer spolupracuje s Epoque Quartet, Apollon Quartet, Michalem Pavlíčkem, Monikou Načevou, Darou Rollins, Dashou, Chuckem Wansleym, DJ Wichem, Štěpánem Hebíkem 7×3.

Je stálým dirigentem ve společnosti StarRecordings Production a Unique Orchestra.

PROJEKT Urban Fusion

Alexey Aslamas říká, že doufá, že posluchači nebudou zklamáni, když nebude styl hudby, kterou hrají, nijak definovat. Jakákoli nálepka totiž v tomto případě ztrácí smysl. Jisté je pouze jedno. Kompozice Alexeje Aslamase a jeho spoluhráčů jsou přítomné a současné.

Alexey Aslamas (housle)

Vladan Malinjak (viola)

Šimon Marek (violoncello)

Miroslav Hloucal (trubka)

Miloš Dvořáček (bicí)

 

Koupit lístek