Seshen/Wróblewski

(JAP/CZ)

Seshen a Michal Wróblewski se potkali v roce 2014 v Oslu na hudební akademii, kde Seshen studovala interdisciplinární program zvaný Freemover a Michal magisterský program na oddělení improvizované hudby a jazzu. Od začátku spolu tvořili v různých uskupeních (např. Michal Wróblewski Ensemble) a po krátké době začali také vystupovat v duu.

Toto duo pracuje s hlubokým prožitkem zvuku, zkoumá jeho možnosti a struktury, zaměřuje se na tělesnost a pomocí soustředěné a citlivé interakce kombinuje své možnosti skrze dvě těla – dva nástroje.

Seshen je zpěvačka, tanečnice a performerka narozená v Japonsku, v současnosti žijící v Norsku.

Během svého života vystřídala jako umělkyně několik scén, například Berlín, Vídeň, New York nebo San Francisco, v současné chvíli sídlí v Oslu, kde tvoří s místními umělci a vede taneční workshopy. Kromě svého sólového projektu spolupracuje s americkým trombonistou Benem Gernsteinem nebo norským klavíristou Christianem Wallumrodem, pravidelně vystupuje a vede workshopy po celém světě.

http://www.seshenarts.com

Michal Wróblewski je skladatel a saxofonista žijící v Praze. V Čechách vede několik těles: E Converso, Swomp, Janoušek-Wróblewski Quartet a Nejtek-Klápště-Wróblewski , kromě svých českých projektů hraje v kapelách (KIAP, Michal Wróblewski Ensemble, Mooyh nebo Transitory Museum of Minds), jejichž členové z převážné většiny sídlí v Oslu. S těmito projekty vystupoval a vystupuje v Česku, Norsku, ve velké části Evropy, ale i v Japonsku, Zimbabwe,Malawi, Uzbekistánu nebo New Yorku.

http://wroblewski.cz