Phoenix Quartet

(Česká republika)

Phoenix Quartet tvoří saxofonista Pavel Hrubý, pianista Michal Nejtek, Jaromír Honzák, známý hráč na kontrabas, a bubeník Dano Šoltis.

„Tvůrčí producent Alexej Charvát vymyslel Phoenix jako seskupení známých hudebníků, kteří se sešli ve studiu Sono na dvoudenní session a bez větších příprav natočili zbrusu nový hudební materiál.“  A spolupráce špičkových muzikantů se zjevně vyvedla: „Vzhledem ke zkušenostem jejich společná improvizace téměř nemá hluché místo. Řada čísel, třeba dvoudílný Phoenix, který album rámuje, nebo Bennu, dokonce působí jako předem připravené vyvážené kompozice,“ píše o desce recenzent Ondřej Bezr z MF Dnes.

Jaromír Honzák a Daniel Šoltis jsou během posledních 15 let několikanásobní držitelé prestižního ocenění Anděl v kategorii Jazz Blues.

Pavel Hrubý byl v roce 2008 a 2015 nominován na ocenění Anděl v kategorii Jazz Blues za alba Limbo – Kalimbo a Between The Lines.

Michal Nejtek je univerzálním muzikantem i oceňovaným skladatelem, experimentátorem i pokornou součástí celku. Jeho žánrový záběr i šíře hudebních zájmů jsou obdivuhodné.