Karla Braunová Trio

  (ČR)

Trio zpěvačky a flétnistky Karly Braunové ze skupiny Braagas, která se věnuje vlastním úpravám lidové hudby z Balkánu. Toto nové trio bude mít na festivalu premiéru a v nezvyklém složení flétny/šalmaj/zpěv, baskřídlovka a kontrabas zahraje vlastní verze moravských lidových písní. Karla Braunová – zpěv, flétny, klarinet, dudy; Václav Kalivoda – zpěv, baskřídlovka, trombon; Jiří Matys – zpěv, kontrabas.

Karla Braunová pochází z Vysočiny, v několika hudebních uskupeních hraje na dřevené dechové nástroje. V posledních letech se věnuje především staré lidové hudbě posbírané z různých koutů světa. Je členkou kapely Braagas, která získala v katerogii word music cenu Anděl (2010, 2014).

 Jiří Matys (1978) hraje na kontrabas od roku 1994, studoval mimojiné i u Petra Tichého. Hraje folk, tancovačky, funky, hiphop, jazz, freejazz. Momentálně učinkuje s Jazzfaces (jazz pop), Dillon Werry Band (blues, rokenrol), příbramským bigbandem.

Václav Kalivoda – trombonista, hudební improvizátor a idea maker. Studoval na Gymnásiu Jana Nerudy v třídě s hudebním zaměřením a Pražské konzervatoři. V roce 2015 absolvoval trombon a klasická studia na Bard College Conservatory of Music v USA a poté strávil rok na stáži Darmasiswa v Yogyakartě v Indonésii, kde studoval hraní gamelanu, tradiční indonéské hudby. Kromě hraní klasické hudby na trombon, jak sólové, komorní, tak orchestrální, se věnuje i jiným žánrům (jazz, swing, klezmer, samba aj.) a hudbě k divadelním a tanečním představením. Věnuje se improvizaci s různými tanečníky a hudebními uskupeními (Voříšci, Moving Orchestra, Pražsský improvizační orchestr, B4 aj.). Zabývá se také improvizací pro děti s cílem rozvíjení přirozeného muzikálního vnímání.