Borbély Dresch Quartet

(Maďarsko)

Dresch Mihály a Borbély Mihály patří již několik desetiletí k předním maďarským saxofonistům, kteří ve své hudbě spojují postupy jazzu a maďarské lidové hudby, takže byla jen otázka času, kdy začnou hrát spolu.
Dresch Mihaly (1955) ve své tvorbě kombinuje americký free jazz s maďarskou lidovou hudbou. Spoluprocoval s mnoha vynikajícími muzikanty, například Archiem Sheppem, Roscoem Mitchellem, jeho vlastní kvarteto je mimořádné tím, že místo piana používá cimbál. Dresch Mihály hraje na soprán a tenor saxofon, basklarinet a různé maďarské píšťaly.
Borbély Mihály (1956) hraje na soprán a alt saxofon, tarogáto, klarinety a různé maďarské lidové píšťaly. Začínal v roce 1974 ve skupině Vujicsics, s níž zpívala i Marta Sebestyen. Vydal mnoho desek a spolupracoval například Charlesem Lloydem, Jiřím Stivínem, Trilokem Gurtu. Byl s celou kapelou Vujicsics, členem vynikají kapely Vent d´Est, jíž vedl francouzský multiinstrumentalista Miguel Montanaro a jež sdružovala muzikanty z Francie, Čech, Slovenska a Maďarska. Dalšími členy kapely jsou kontrabasista Horváth Balász a bubeník Hunor G. Szabó.

http://mihalyborbely.hu/english/

http://dreschquartet.hu/