ONDŘEJ ZÁMEČNÍK QUINTET

CZE

ONDŘEJ ZÁMEČNÍK QUINTET / CZE

Autorské kompozice, které tvoří repertoár této kapely, vychází spolu s neobvyklým obsazením z jazzového myšlení.
Quintet nám nabízí nevšední pohled pro tento žánr. Skladby jsou energické, nástrojově rozmanité, založené na nejpřirozenějším jazzovém myšlení. Hudba je nejčastěji klasifikována jako „modern jazz“ s akordeonem, přičemž se inspiruje prvky z žánrů jako jsou „world music“ nebo „contemporary music“.

 

Kapela Ondřej Zámečník Quintet se poprvé veřejně představila v roce 2018 v brněnském divadle Barka. Od té doby vystoupila na několika koncertech v ČR zahraničí. Hledá různé přístupy k jazzové hudbě a díky neobvyklé instrumentální kombinaci má vlastní osobitý zvuk, který nabízí širokou škálu možností. Autorské kompozice kapely jsou energické, nástrojově rozmanité, někdy až naivně melancholické a založené na nejpřirozenějším jazzovém myšlení. Jedná se zde o moderní pohled na soudobou improvizovanou hudbu (mainstream) v docela netradičním instrumentálním uskupení: akordeon, saxofon, kytara, kontrabas, bicí.

 

Členové kapely čerpají ze svých bohatých studijních zkušeností jak z České republiky a Slovenska, tak i ze zahraničí (studijní pobyty v Polsku, Švédsku, Anglii, Itálii, USA, Portugalsku).

 

Ondřej Zámečník, akordeon

 

Adam Sikora, bicí

 

Vít Beneš, elektrická kytara

 

Vladimir Micenko, kontrabas

 

Marek Kotača, alt saxofon

 

Koupit lístek