MIROSLAV HLOUCAL & EMIL VIKLICKÝ QUARTET / CZE

MIROSLAV HLOUCAL & EMIL VIKLICKÝ QUARTET / CZE

Jeden z nejlepších současných trumpetistů Miroslav Hloucal vytvořil kvartet s legendou českého jazzového klavíru Emilem Viklickým.  Na pódiu se zároveň setkají tři generace hudebníků, jelikož kapelu dotváří ještě kontrabasista Josef Fečo a mladý bubeník Martin Fečo.

Miroslav Hloucal je velice známý trumpetista na české jazzové scéně. Je také skladatel, aranžér a velký umělec při nahrávání ve studiu. Ovládá všechny druhy hudebních žánrů. Během svých studií na Konzervatoři a a VOŠ J.Ježka v Praze, začal spolupracovat s vůdci české jazzové scény, mezi které patří například Emil Viklický, Roman Pokorný, Karel Růžička, Matěj Benko, Gustav Brom Big Band a další. Měl také štěstí, že jsem se setkal na jevišti se světovými legendami, jako je Benny Golson, Harry Sokal, Hiram Bullock a další. V současné době má Quartet jako nový projekt trumpetisty a skladatele Miroslava Hloucala. Hudba tohoto seskupení je autorská, většinou z pera Miroslava Hloucala. Mísí v sobě vlivy moderního mainstreamu, prvky free jazzu a přiklání se k hard popové tradici

Emil Viklický je přední český jazzový pianista a hudební skladatel. Od návratu z USA vedl Viklický svou kvartetní formaci, vystupující zprvu pod názvem Československé jazzové kvarteto, později pod jeho vlastním jménem. S ansámblem Lou Blackburn International Quartet však vystupoval i v řadě evropských i mimoevropských zemí. Dlouhodobá a mimořádně intenzivní byla spolupráce s finským skladatelem, trumpetistou a hráčem na syntezátory Jarmo Sermilä. Ve své tvorbě 80. a 90. let se Viklický i nadále úspěšně snažil o fúzi folkloru s jazzem. Nejvíce přitom spolupracoval s Výrazně přitom spolupracoval se zpěvačkou Zuzanou Lapčíkovou a později též primášem Hradišťanu Jiřím Pavlicou či zpěvačkou Ivou Bittovou.Vedle nahrávek s předními světovými jazzmany, mimo jiné trumpetistou Joe Newmanem, pianistou Jamesem Williamsem a kytaristou Billem Frisellem, se postupně stále výrazněji věnuje kompozici soudobé hudbě (viz např. CD „Homage to Josip Plečnik“, vydané při příležitosti Plečnikovy výstavy na Pražském hradě). Je autorem i třech oper.

Projekt MIROSLAV HLOUCAL & EMIL VIKLICKÝ QUARTET

Jeden z nejlepších současných trumpetistů Miroslav Hloucal vytvořil kvartet s legendou českého jazzového klavíru Emilem Viklickým. Na pódiu se přitom potkají tři generace muzikantů, kapelu totiž doplňují kontrabasista Josef Fečo a mladý bubeník Martin Fečo.

Hudba kvartetu se skládá zejména z autorského repertoáru obou hlavních protagonistů, a také převzatých kompozic jazzových velikánů – tzv. standardů. Celý koncert bude v duchu moderního jazzu a jazzového mainstreamu.

Miroslav Hloucal (trubka)

Emil Viklický (piano)

Josef Fečo (kontrabas)

Martin Fečo (bicí)

Koupit lístek