MAREK URBÁNEK A JEN HOVORKA

MAREK URBÁNEK A JEN HOVORKA / JULY 2019 / CZ, SK

Dvojice českých hudebníků  zaznamenala svou nadžánrovou improvizovanou tvorbu na společné nahrávce pod názvem July 2019. Debutující album se nese na vlnách jazzu, soulu, hip hopu a progresívní elektroniky.

 

Marek Urbánek je vynikající hudebník, stálice a vyhledávaný spoluhráč české jazzové scény (Najponk, Kristina Bárta, Ondřej Štveráček a mnoho dalších). Autorsky se pak realizuje ve svém projektu #B Experiment.

 

JeN Hovorka je MC/ beatboxer/ hráč na klávesové nástroje a producent. Spolupracuje s mnoha umělci na české kulturní scéně. Jejich společné improvizační duo osciluje mezi jazzem/ hiphopem/ minimalismem a elektronickou hudbou. Stopy obou sahají do hudebních projektů jako Carpet Cabinet, En.Dru, Prago Union, Ondřej Štveráček Quartet a jiné, cesty se jim protnuly v kapele Zorba že já Buddha.

 

Projekt  July 2019

Množství společné improvizace v čase mezi zkoušením představení je přivedlo k myšlence zabookovat si v létě 2019 na pár dní nahrávací studio a kouzlo tohoto spojení zaznamenat v podobě nahrávky. Výsledkem je album July 2019, který tvoří deset skladeb a je celý volnou improvizací. Neexistují jiné verze skladeb, protože vznikly přímo na místě v okamžiku společné hry. Materiál se následně mírně vyselektoval, na některých místech se donahrál rap nebo lehké postprodukční efekty a zvuky. Jedinou komponovanou skladbou alba je Run & Hide, na níž hostuje slovenská zpěvačka Kristína Mihálová.

 

Martin Urbánek (bicí)

JeN Hovorka (klávesy)

Kristína Mihálová (zpěv)

 

 

 

Koupit lístek