MARKUS STOCKHAUSEN / TALES / DEU

MARKUS STOCKHAUSEN / TALES / DEU

Čtyři improvizující hudebníci patří k nejlepším ve svém oboru. Markus Stockhausen na tomto koncertu představuje novou sestavu s klavíristou Jeroenem van Vlietem. Představují své nové trojalbum TALES.

Vítěz ECHO Jazz Markus Stockhausen je považován za jednoho z nejlepších trumpetistů na světě, je žádaný také jako skladatel, improvizátor a kapelník. Neustále produktivně a úspěšně bádá v průsečíku jazzu, vážné hudby, nové hudby a elektronických experimentů pro nové možnosti vyjádření.

Radost z hraní a mistrovské schopnosti – barevné kompozice, inspirované improvizace a intuitivní hra se spojují v harmonický celek, z nástrojů jsou vyluzovány netušené zvuky. Všichni hudebníci využívají i elektronické rozšíření svých nástrojů. Jsou virtuosy jak v klasické hudbě, tak v jazzu a kladou vysoké nároky na svou hudební kulturu, vždy hledají „magický okamžik“ na pódiu. Svou často intuitivní souhrou oživují vnitřní světy s hudební citlivostí. Házejí si témata jako koule, někdy složité, virtuózní sekvence not či akordů, živé a jazzové, pak zase harmonicky melodické, klidné a niterné. Strhující hudební zážitek.

Projekt TALES

Hudba skupiny Markus Stockhausen je jednoznačně formována kořeny evropské umělecké hudby. Stockhausenovy kompozice tvoří harmonickou syntézu s uměním improvizace s lehkostí, jakousi hravostí, silnými emocionálními projevy a někdy i humorem. Otevřené pasáže umožňují spontánní kreace.

Všichni čtyři hudebníci jsou virtuosové na své nástroje a mají širokou paletu herních zkušeností, vycházejících z klasických, jazzových a avantgardních zkušeností. Elektronické zvuky vylepšují zvukové kulisy skupiny. Hudba se cítí blízká jazzu, ale stejně tak dokáže ohromit klasičtější nebo současně smýšlející publikum. V roce 2021 se ke skupině připojil pianista Jeroen van Vliet a přidal svůj jedinečný hlas ke zvuku kapely.

 

Markus Stockhausen (trubka, křídlovka)
Jeroen van Vliet (piano, syntetizátory)
Levan Andria (violoncello)
Christian Thomé (bicí)

Koupit lístek