KLAUS KUGEL

KLAUS KUGEL / WIND WORDS / DEU, LTU

Bubeník a perkusionista Klaus Kugel je jedním z nejzajímavějších a nejnaléhavějších bubeníků ve střední Evropě. Specifickým výrazem jeho projevu je ostrý moderní jazz, vycházející z neomezené představivosti.

 

Klaus Kugel studoval na Jazzové škole v Mnichově. Od roku 1989 intenzivně hraje s vynikajícím litevským sopranosaxofonistou Petrasem Vysniauskasem v mnoha různých mezinárodních projektech. Klaus Kugel je jedním z nejinvenčnějších a nejodvážnějších německých bubeníků. Celosvětově upoutal pozornost prostřednictvím projektů s Petrasem Vysniauskasem, Karlem Bergerem, Tomaszem Stankem, Charliem Marianem, Kentem Carterem, Michelem Pilzem, Theem Jörgensmannem, Kenny Wheelerem, Vyacheslavem Ganelinem, Bobo Stensonem, Glenem Moorem, Stevem Swellem, Sabirem Mateenem, Robertem Dickem, Peterem Evansem, Brucem Eisenbeilem, Perrym Robinsonem, Arkadym Shilkloperem, Sironem, Burtonem Greenem, Hilliardem Greenem, Vijay Iyerem, Charlerms Gaylem, Johnem Lindbergem, Herbem Robertsonem, Louiem Belogenisem, Matthew Shippem, Williamem Parkerem, Bobbym Fewem, Royem Campbellem, Jemeelem Moondocem a dalšími. Za posledních 20 let koncertoval a vystupoval na festivalech po celé Evropě, pobaltských státech, Kanadě, USA, Sýrii, Japonsku, Mexiku, Rusku, Číně, na Ukrajině a v Izraeli.

 

Andrė AMIYA Pabarčiūtė je trenérkou rozvoje emoční inteligence, zpěvačkou, skladatelkou a umělkyní. Spolupracuje s nejvýznamnějšími litevskými a zahraničními hudebními, tanečními a divadelními tvůrci. AMIYA skládá hudbu, která se dotýká duše a která vysílá mimořádné poselství zaměřené přímo na ženy, na talenty a genialitu v nich. V Kalifornii (USA) vytvořila AMIYA Andrė společně s producentem světoznámé kapely Enigma hudební album „The Goddess“.

Projekt WIND WORDS  (Německo, Litva)

 

 

Klaus Kugel (perkuse, bicí, zvukové objekty)

 

Andrė Amiya Pabarčiūtė (hlas, elektronika)

 

 

 

 

Koupit lístek