JIŘÍ KOTAČA & ALF CARLSSON QUARTET / CZE, SWE, SVK

JIŘÍ KOTAČA & ALF CARLSSON QUARTET / CZE, SWE, SVK

Jiří Kotača je oceňovaný trumpetista a skladatel. Pochází ze Slovácka a stejně jako jeho bratr se k dechovému nástroji dostal přes tradiční dechovku, ve které hraje na klarinet také jejich otec. Je kapelníkem big bandu Cotatcha Orchestra, nominovaného na Cenu Anděl a výherce České jazzové sklizně 2020.

Alf Carlsson patří mezi nejvyhledávanější a nejvšestrannější švédské hudebníky. Vystudoval prestižní Royal College of Music ve Stockholmu. Roku 2013 získal prestižní cenu Albin Hagström Scholarship pro mladé nadějné kytaristy v oblasti populární hudby. O rok později skládal hudbu pro Nobelovo muzeum ve Stockholmu při příležitosti předávání ceny držitelce Nobelovy ceny míru Malale Yousafzai. Odehrál desítky rockových, popových a zejména jazzových koncertů. V současnosti spolupracuje například se švédsko-francouzským kvartetem Les Enchantes, Jazzcats, Jessicou Curran nebo Julií Jonas.

Projekt ALF CARLSSON & JIŘÍ KOTAČA QUARTET

Mezinárodní kvartet tvořený českým trumpetistou Jiřím Kotačou, švédským kytaristou Alfem Carlssonem a slovenskou rytmickou sekcí, tedy kontrabasistou Peterem Kormanem a bubeníkem Kristiánem Kurucem, mísí v tvorbě vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvuk, kladoucí důraz na pestrost, silné melodie a propojování odlišných hudebních tradic a kořenů.

Kotaču s Carlssonem spojilo studium v nizozemském Rotterdamu. Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet, doplněný o vynikající slovenské jazzmany Petera Kormana a Kristiána Kuruce, odehrál desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Slovensku a České republice.

Po třech letech od vydání debutového alba Journeys přichází kvartet s novou skladbou Focused Voice, předznamenávající nejen rozšíření zvukové palety, ale také práci na nové desce. Kapela se pustila do živé elektroniky v podobě efektových pedálů a padů.

„K elektronické hudbě, potažmo efektům, umožňujícím větší práci se zvukem a jeho ohýbáním, nás to táhlo. Dlouhodobě je jedním ze stavebních kamenů naší muziky práce se širokou paletou zvuků, elektronika nám pomohla ji ještě rozšířit,“ říká Kotača.

Jiří Kotača (trubka)

Alf Carlsson (kytara)

Peter Korman (kontrabas)

Kristián Kuruc (bicí)

Koupit lístek