DANO ŠOLTIS

DANO ŠOLTIS / MABASO / SVK, POL

Dano Šoltis je současný bubeník a příležitostný hráč na vibrafon, který má široké porozumění a komplexní pohled na hudbu. Velmi flexibilní, ale zároveň citlivý hráč, který se na velkých pódiích s pop – rockovými kapelami stejně jako na klubové scéně cítí stejně jako doma..

Se svým projektem Drum Song vystupuje také sólově. Hraje svou vlastní značku paliček Balbex Danodrum, na jejichž designu se osobně podílel, a Zildjian Cymbals.

 

Projekt MaBaSo Trio | Polsko – ČR

Velmi zajímavý mezinárodní projekt MabaSo  tvoří hráč na elektrický vibrafon (MalletKAT) Bernard Maseli, basista Michal Baraňski a bubeník Daniel Šoltis. Jejich repertoár se skládá z vlastních kompozic na pomezí moderního jazzu a fusion, přičemž zvuk vibrafonu i baskytary je obohacen o mnoho elektronických efektů. Všichni protagonisté mají za sebou celou řadu zajímavých spoluprací s osobnostmi jako Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Aga Zaryan, Rich Perry nebo Ingrid Jensen(el.vibe; b; dr).

Vibrafonista Bernard Maseli dlouhodobě spolupracuje s hudebníky nejtěžšího kalibru. Patří mezi ně Urszula Dudziak, Michal Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczynski, Eric Marienthal, Bob Malach, Bill Evans, Matthew Garrison a mnozí další. Už dvě desítky let zaujímá první místo v kategorii vibrafon a nejvyšší příčky jako skladatel a aranžér v anketě časopisu Jazz Forum.

 

Bernard Maseli (elektrický vibrafon)

 

Michal Baranski (baskytara)

 

Daniel Šoltis (bicí)

 

 

Koupit lístek