Charles Pasi Quintet

FRA

CHARLES PASI QUINTET / FRA

Charles Pasi je francouzský zpěvák francouzsko-italského původu. Studoval hudbu v Římě a také v Paříži. Poprvé veřejně vystupoval v sedmnácti letech v kostelním sboru. Později doprovázel při turné zpěvačku Carlu Bruniovou. V roce 2007 hrál muže s harmonikou ve filmu Herečky.

 

Charles Pasi Po maturitě navštěvoval St Louis College of Music v Římě, poté se vrátil do Paříže a navštěvoval jazzovou školu CIM a školu Atla. Jednalo se o zjevení Tremplinské národní Blues sur Seine v roce 2005, kde získal dvě ceny: Elektroakustickou cenu a Prix du FestiBlues international de Montréal.

Saxofonista Archie Shepp ho doprovází dvěma tituly ze svého druhého alba vydaného v březnu 2011. Dne 29. listopadu 2013 se objevil na jevišti francouzské show La Fête de la chanson po boku Grand Corps Sick se svou interpretací skladby I put words.

V roce 2015 předvedl první část Véronique Sanson v Aix-en-Provence, Nice a Olympii. 10. července 2015 se v první části zúčastnil koncertu Carlosa Santany na festivalu Jazz à Juan v Juan les Pins. Během léta 2015 se zúčastnil mnoha dalších festivalů. V červnu 2016 hrál na zahájení všech francouzských turné Neial Younga a Promise of the Real v Lille, Lyonu, Marseille, Toulouse a v Paříži 23. června v AccorHotels Arena.

 

Jon Grandcamp  Jon Grandcamp vyrůstal v uměleckém prostředí, obklopen starými záznamy jeho otce a malbami jeho matky. Velmi brzy se jeho pozornost obrátila ke světu rytmu a bicích.
Ve svých devíti letech absolvoval Jon své první hodiny bicích s Denisem Dionnem. Osvojení si důkladných dovedností ve hře na bicích nástroje trvalo Denisovi Dionnemu sedm let tvrdé práce.

Když bylo Jonovi 16 let rozhodl se ukončit školní docházku a věnovat se hudbě na plný úvazek.
Jeho vrozená zvědavost ho vedla k vyzkoušení různých stylů tradiční hudby, jako jsou afro-kubánská hudba, západní a středoafrická hudba, flamenco a hudba z arabského světa, které do značné míry ovlivnili jeho výběr povolání a jeho aktuální projekty.

V roce 2001, po 3 vzrušujících a ambiciózních měsících strávených v Kalifornii v Los Angeles, opustil Jon své rodné město Štrasburk a přesunul se do Paříže, kde načerpal mnoho nových zkušeností.

Od té doby spolupracuje s širokým spektrem umělců, například:
Charles Pasi, Oumou sangaré, Manu Dibango, Eric Serra, Ana Tijoux, Sinclair, Emma Lamadji, Bireli Lagrène, Sandra n Kaké, Omar Pene, Ayo, Melissa Laveaux, Aziz Sahmaoui, Etienne M’Bappé, Defunkt, Hadrien Feraud, Zap mama , Cheick Tidiane Seck, Fatoumata Diawara, Carla Bruni, Obrysy, Juan Rozof, Blick Bassy, Guimba Kouyaté, Rivière Noire, Hervé Samb, Woz Kaly, Julian Perretta, Munir Hosn, Pierce faccini, Jannick Top, Magma, Martin Laumond, Sly Johnson , Guillaume Perret, Amayo (Antibalas), Černí kovbojové, Afrorockerz, Lynley Marthe, Ousmane Danedjo, Guillaume Farley, Eric Lelann, Amar Sundy, Madjo, Rido Bayonne, Ben l’oncle soul, Specta, Lisa Doby…
a mnoho dalších.

Jeho setkání s Emmou Lamadji v roce 2009 bylo začátkem jejich spolupráce, která nachází inspiraci v africké hudbě, v soulu a ve funku: zrodil se projekt Ourim Toumim. Jon jako dokonalý rytmik a skladatel, vytrvale pracuje na různých zvukových materiálech od blues po rock a od groove s africkými kořeny po world music. Jon se svým velkým talentem přináší kreativní směs ze života věnovaného hudbě, která svědčí o jeho vzácné, instinktivní a okouzlující subjektivitě otevírající brány univerzality.

 

Lucien Favreau, klavírista, klávesista, vyrůstal v hudebním prostředí. Jeho otec, profesionální kytarista, který hrál a nahrával s některými velkými jmény francouzské hudby (Georges Brassens, Maxime Le Forestier, Yves Duteil, Georges Moustaki,… ) a jeho matka byla producentkou a fotografkou. Na klavír začal hrát ve 4 letech. Ve věku 18 let se rozhodl věnovat hudbě na plný úvazek a přestěhoval se do Paříže, kde studoval na Atlaské hudební škole a poté na pařížské konzervatoři. Mnohá setkání a přirozená zvědavost ho přivedly ke zkoušení a hraní mnoha stylů hudby, jako jsou Blues a RnB, Rock, Pop, Folk, Soul, Funk, Hip Hop, tradiční hudba a mnoho dalších.

Pracoval mimo jiné s:

Jessie Lee and the Alchymists, Elliott Murphy, Kandy Guira, Joël Favreau, Navii, Chilla, Arnaud Rebotini, Charles Pasi, Barbara Pravi, Antoine Elie, Un été 44, Madame Monsieur, 26 $ in my hand, Luidji, Oihaneko Zuhainetan, La Petite Ecurie, Céo…

V roce 2017 přeměnil staré vlakové nádraží na francouzském venkově na rezidenční nahrávací studio RailRoad Studio a začal tam skládat, produkovat a nahrávat hudbu.

 

Joseph Champagnon je francouzský skladatel, kytarista a zpěvák, ovlivněný soulem, blues a pop music ze 60. a 70. let. Od roku 2005 vystupuje na francouzských pódiích a po celém světě. Joseph Champagnon spolupracoval s mnoha umělci, jako je Charles Pasi, se kterými nahrál několik alb a od roku 2011 ho doprovází na prestižních festivalech, jako je Montreux Jazz Festival, Festival de Juan les Pins, Jazz v Marciaci. Společně zahajovali koncerty mezinárodně uznávaných umělců (Neil Young, Santana, Lenny Kravitz). Slovenská veřejnost je mohla vidět na Bratislavských jazzových dnech v roce 2018. Joseph doprovázel trumpetistu a zpěváka Boneyho Fieldes od roku 2015 a mimo jiné se podílel na složení jeho nejnovějšího alba Bump City (2019).

 

Sébastien Levanneur je kontrabasista, skladatel, hudební aranžér, skladatel, frontman. Na basu začal hrát ve svých14 letech. Hraje mnoho rozličných žánrech, jeho hudební vkus tíhne k jazzu, funku a soulové hudby. Sébastiana nejvíce hudebně ovlivnili James Jamerson, Jaco Pastorius, Bootsy Collins, Paul Chambers. Po ukončení hudební konzervatoře a pařížské hudební univerzity získal Sébastien národní diplom pro výuku hudby na konzervatořích. Je učitelem hudby již 6 let, vyučuje basu, hudební teorii a hudební soubory.

Sébastien díky hudbě hodně cestuje. V USA byl více než 10krát, zejména v Detroitu. Tam se setkal a hrál si s hudebními legendami jako Dennis Coffey, Martha Reeves, Amp Fiddler, Karriem Riggins. Byl také v New Yorku, kde si vybudoval silné přátelské vazby se členy kapely Snarky Puppy. A několikrát odešel do Dallasu, aby si zahrál a pracoval s hudebníky jako Shaun Martin, RC Williams, Funky Knuckles.

Sébastien vede svůj vlastní projekt, 8-ti jazzovou / funkovou kapelu s názvem The Big Hustle. Jejich první album vyšlo letos. V současné době je Sébastien kontrabasistou a zpěvákem francouzského zpěváka Charlese Pasiho, se kterým provedl více než sto koncertů ve Francii, Německu, Belgii, Švýcarsku, Itálii a Číně. Sébastien je také basovou alternací za rappera Beat Assailant. Pravidelně pořádá také jam session v Caveau des oubliettes. Hrál s japonským hráčem na shamisen jménem Keisho Ohno. Sébastien s ním hrál několikrát ve Francii, Lucembursku a na turné v Japonsku. Nedávno se připojil k triu Dominiquea Fillona. S tímto triem odehrál několik koncertů ve Francii a v Tokiu.

 

Na festivalu Dobršská brána představí Quintet skladby zejména z alba Bricks. 

 

Charles Pasi, foukací harmonika, zpěv

 

Jon Grandcamp, perkuse 

 

Lucien Favreau, klávesy

 

Joseph Champagnon, kytara

 

Sébastien Levanneur, kontrabas

 

Koupit lístek