BODEK JANKE

DEU

BODEK JANKE / SONG2/ DEU

Bodek Janke je dnes jedním z nejvyhledávanějších bubeníků a perkusionistů mezinárodních jazzových a world music scén. Jeho jedinečný a vynikající způsob hry na bicí, indické tabla a různé bicí nástroje mu dal příležitost spolupracovat s předními světovými hudebníky.

Jeho jedinečný a vynikající způsob hry na bicí, indické tabla a různé bicí nástroje mu dal příležitost spolupracovat s hudebníky, jakými jsou  Yo-Yo Ma, Lars Danielsson, Bill Evans, Bobo Stenson, Leszek Możdżer, Gilad Hekselman, Nuria Rial, WDR, NDR & HR Radio Bigbands, Jasper van’t Hof, Kinan Azmeh, Kristjan Randalu, Petros Klampanis, Tarek Yamani, the Turtle Island & Atom String Quartets a mnoho dalších. Pod svým vlastním jménem nahrál 10 alb.

Kromě vystoupení na jazzových festivalech jako Moers Jazz, Izmir Caz Festivali, Jazzycolors Paris, Jazz Au Chellah Rabat, Jazz od A do Z Almaty, Jazzopen Stuttgart a koncertní angažmá v Carnegie Hall, Kennedy Center (Washington DC), Philharmonics v Kolíně nad Rýnem, Essenu, Varšaě a Almatě, vystupoval Bodek několikrát na Schloss Elmau a nahrával hudbu pro značky jako Universal, ACT, Sony Music, Enja, Melodia, Jazz´n´Arts a Neuklang.

V roce 2008 mu byla udělena jak cena Jazzpreis Baden-Württemberg, nejvyšší dotované ocenění pro německé jazzové hudebníky, tak cena German Records Critics ’Award. V roce 2010 byl zvolen nejlepším sólistou roku na soutěži Neuer Deutscher Jazzpreis v Mannheimu a získal 1. cenu na 4. mezinárodní jazzové soutěži v Bukurešti. Bodek byl držitelem stipendia Baden-Württemberg Arts Foundation, Kunststiftung Baden-Württemberg a Betty Carter Jazz Ahead ve Washingtonu. V roce 2015 byl v rámci multikulturního projektu Eurasians Unity oceněn renomovaným světovým hudebním vyznamenáním RUTH na hudebním festivalu TFF Rudolstadt.

 

Projekt SONG2

Německý perkusionista a skladatel Bodek Janke s polsko-ruskými kořeny vytvořil se svým projektem „Song“ mezižánrový experiment, ve kterém se jednoduchý prvek písní setkává se složitým prvkem improvizace. SONG je moderní a akustická reakce 21. století na svět písničkářů, kultury populární hudby a jejích písní – z naší současné doby i 20. století. Silný střet kontrastních hudebních kultur připravuje tvůrčí prostor k novým rytmickým, melodickým a harmonickým strukturám a překvapuje posluchače svěžími a novými, ale chytlavými zvuky výjimečného bubeníka, skladatele a aranžéra. Formát „písně“ sám o sobě je globálně nejpřístupnější druh hudby pro lidi. Klavírní trio s pianistou Kristjanem Randalu, kontrabasistou Philipem Donkinem a Bodekem Janke harmonicky a rytmicky rozšiřuje rámec vzrušujícím a hudebně novým způsobem.

 

Shishani Vranckx (zpěv a kytara)

Kristjan Randalu (klavír)

Phil Donkin (akustická basa)

Bodek Janke (bicí a perkuse)

 

 

Koupit lístek