ANNE PACEO

ANNE PACEO / CIRCLES / FRA

Hudebně a umělecky plodný leader, hráčka na bicí a skladatelka Anne Paceo vynalezla okamžitě rozpoznatelný styl. Francouzská umělkyně, která má na kontě 6 alb, hraje směsi kódů a stylů a vyvíjí se na hranici jazzu, popu, elektroniky a world music.

Narodila se v roce 1984 v uměleckém prostředí. V roce 2005 nastoupila na Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris. Anne získala významná ocenění „Victoires de la Musique“ v kategoriích „jazzová umělkyně“ (2016) a „jazzový objev“ (2011). Skladby Anny plné emocí a energie ukazují, že se stala významnou osobností francouzské jazzové scény. Hraje s největšími jmény na francouzské a mezinárodní scéně, včetně Henri Texier, Archie Shepp, China Moses, Jeanne Added, Melissa Laveaux a Rhoda Scott.

 

Projekt CIRCLES

Oceňovaná hráčka na bicí a skladatelka, nositelka ceny Victoires de la Musique (Jazz) předství výbušné čtvrté album s elektrickými vlivy. Mezi písněmi a instrumentálními nájezdy, telurickými rytmy a libertariánskými dechy používá „Circles“ organickou, poetickou a inspirovanou linku.

Anne Paceo se obklopuje Leila Martial (zpěv), Emile Parisien (saxofon) a Tony Paeleman (klávesy) a vede symbolickou skupinu nové generace hudebníků, vynalézavých a bez zábran.

„Circles jsou vyvrcholením dlouhé transformace za poslední 4 roky. Je to výsledek učení se novému způsobu přemýšlení a koncipování mé hudby. Pro tuto nahrávku jsem pracovala kolem tématických kruhů, smyček, cyklické povahy času, věcí, které umírají a jsou znovuzrozeny v nové podobě. Circles (kruhy) jsou sledem obrazů, od světla po tmu, od úplného vyčerpání až po bublání, od vnitřních bouří po chvíle klidu a plnosti“.

 

Anne Paceo (bicí)

Christophe Panzani (saxofón)

Tony Paeleman (piano / klávesy)

Camille Durand (zpěv)

 

 

 

Koupit lístek