ANDREA MOTIS / LOOPHOLES / ESP

ANDREA MOTIS / LOOPHOLES / ESP

Zázračná hvězda Andrea Motis z Barcelony, půvabná jazzová zpěvačka a trumpetistka, která zpívá v katalánštině, španělštině, portugalštině a angličtině, přijíždí na festival, aby se podělila o svůj úžasný talent na trubku a vokál v doprovodu vlastní kapely.

Andrea Motis od svých sedmi let navštěvovala prestižní hudební školu v Sant Andreu nedaleko Barcelony. Ve dvanácti nastoupila do tamního studentského Sant Andreu Jazz Band, kterému získal věhlas pedagog, kapelník a kontrabasista Joan Chamorro. Nejen, že Andrea s kapelou vynikající úrovně, která hodně přesahovala běžné školní bandy, točila už od čtrnácti alba. V patnácti letech už zvládla jako sólistka utáhnout celou desku Joan Chamorro presenta Andrea Motis (2010). Po sérii nahrávek s Motis Chamorro Quintet, Motis Chamorro Big Band a Sant Andreu Jazz Band se talentovaná dívka vyšvihla na další úroveň. To neuniklo respektovanému nadnárodnímu labelu Impulse!, u kterého už se Andrea Motis prezentovala jen pod vlastním jménem.

Projekt LOOPHOLES

V tomto albu se Andrea vzdálila ze své komfortní zóny a rozhodla se pustit do zvuků a barev, které vždy patřily k jejím hudebním preferencím, jako je funk, elektrický jazz a neo-soul. Andrea vysvětluje, že kromě snahy vytvořit charakteristický zvuk, který by dal albu jeho nit, se živila svými mnoha různorodými inspiracemi: od smyček Roberta Glaspera nebo kalifornského zvuku Jacka Johnsona až po Fats Waller a jeho „Honeysuckle Rose, blues nebo dokonce latinskoamerický folklór, ztělesněný v jeho osobní verzi cumbia „El Pescador“ od José Barrose. Skladby si vypůjčují z elektrického jazzu, funku a neo-soulu. Ve dvanácti skladbách Motis zpívá v katalánštině, své mateřské řeči, a také ve španělštině, portugalštině, angličtině a němčině, a svůj hlasový projev komentuje střídavě – natrénovaný na oba nástroje – na trubku nebo saxofon.

Andrea Motis (zpěv a trubka)
Christoph Mallinger (kytara, mandolína, housle)
Stephan Kondert  (baskytara)
Kevin Diaz (klávesy)
Miguel Asensio  (bicí)

Koupit lístek